Dożynki Gminne w Korytnicy

W niedzielę, 5 września Prezes LGD Jadwiga Snopkiewicz uczestniczyła w Dożynkach Gminnych w Korytnicy.

Mieszkańcy gminy Korytnica podziękowali za tegoroczne plony

W niedzielę 5 września b.r. w Korytnicy odbyły się Gminne Dożynki 2021, które rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Wawrzyńca, następnie barwny korowód dożynkowy przeszedł na plac przy kościele, gdzie nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek. Zgromadzeni wokół dożynkowych wieńców symbolizujących urodzaj, mieszkańcy gminy Korytnica podziękowali za pomyślne zakończenie żniw i zebrane plony.

Słowa podziękowania za codzienny trud i owoce pracy rolników wygłosił do uczestników dożynek Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński. Podziękowali również rolnikom za ich ciężką pracę i tegoroczne plony goście dożynek, posłowie Maciej Górski i Marek Sawicki.

Szczególną rolę podczas tego święta odgrywają starostowie dożynek. W tym roku zaszczytną funkcję gospodarzy dożynek pełnili Wioletta i Paweł Gago z miejscowości Chmielew, którzy prowadzą gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. Starostowie dożynek wręczyli gospodarzowi gminy bochen chleba upieczony z tegorocznych plonów przez Piekarnię w Roguszynie.

Po części oficjalnej i podzieleniu się chlebem na scenie zagościły zespoły wokalno- taneczne. W programie przygotowano moc atrakcji. Na scenie wystąpiła, m.in. Orkiestra Dęta z Sokołowa Podlaskiego, Zespół Cygańskie Gitary, Zbójnicki Folk Show. Gwiazdą dożynek był Zespół MIG. W przerwach do tańca przygrywał DJ Soliński. Były też konkursy dla najmłodszych uczestników i strefa malucha, oraz pokaz sztucznych ogni. Wokół placu swoje stoiska z potrawami regionalnymi miały koła gospodyń wiejskich z terenu gminy. Na placu ustawiono również Punkt Szczepień przeciw Covid-19 oraz stoisko powszechnego spisu ludności.

Wszyscy wykonawcy wieńców dożynkowych oraz koła gospodyń wiejskich otrzymały bony finansowe ufundowane przez wójta.

Gratuluję całemu Zespołowi na czele z Panem Wójtem, sprawnej organizacji tego wydarzenia i dziękuję za zaproszenie.

Jadwiga Snopkiewicz
Prezes LGD

Więcej 👇