Rusza nowa edycja konkursu “Seniorzy w akcji”!

Szanowni Państwo,
Rusza nowa edycja konkursu “Seniorzy w akcji”! Zgłoś swój pomysł na projekt społeczny, dopracuj go przy wsparciu ekspertów i zdobądź dotację.
Kogo szukamy?
Aktywnych osób 60+, które chcą połączyć rozwijanie własnych pasji i zainteresowań z działaniem na rzecz innych.
Animatorów w wieku 18- 35 lat, które chcą wspierać działania międzypokoleniowe.
Par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny.

Konkurs skierowany jest do osób 60+ lub do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i uczestników programu. Szukamy osób, które pragną zdobyć nowe umiejętności, przydatne w swojej dalszej aktywności społecznej.
Dotychczas wsparliśmy realizację ponad 300 projektów w całej Polsce.  Dotacje są przyznawane na realizację inicjatyw, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat osób starszych. Wsparcie mogą uzyskać przedsięwzięcia opracowane przez osoby 60+ we współpracy z wybraną organizacją lub instytucją. Seniorzy mogą zgłosić projekt samodzielnie lub we współpracy z osobą do 35. roku życia.
Konkurs realizowany jest w formule inkubatora – stwarzamy przestrzeń do dopracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych na konkurs poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów (warsztaty, konsultacje). Formuła konkursu jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.
„Cieszy mnie moja przydatność. Staram się przekonywać ludzi, że potrafią więcej niż im się wydaje. Jestem pewna, że wartością jest bycie razem, wspólne działanie. Można czerpać z tego radość, satysfakcję i uczyć się zaufania do innych”, Marta (60+), Bytów
Żeby się zgłosić należy wypełnić list intencyjny on-line. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 19 marca 2018 r. Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie  „Seniorzy w akcji”.
Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem: KLIKNIJ TUTAJ
Konkurs Seniorzy w akcji realizowany jest przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” w ramach programu Uniwersytety Trzeciego Wieku Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”