Piknik – „Promocja Turystyki Doliny Liwca”

Za nami piknik zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie pod hasłem „Promocja Turystyki Doliny Liwca”, który odbył się 26 maja 2024 roku. Współorganizatorami była m.in. Lokalna Grupa Działania „Bądźmy Razem”, którą reprezentowała pracownik biura Małgorzata Lipka-Chudzik.
Wydarzenie otrzymało wsparcie finansowe z LGD „Bądźmy Razem” w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja pn. „Promocja turystyki Doliny Liwca” mająca na celu „promocję obszaru LGD „Bądźmy Razem” była współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Na stoisku można było uzyskać informacje o nowej perspektywie PS WPR 2023-2027 na jakie LGD będzie ogłaszało nabory oraz otrzymać publikacje z projektów: W dawnej kuchni pogranicza polsko-litewskiego, Dziedzictwo lokalne – kulinaria i rękodzieło artystyczne i Przewodnik turystyczny.
Rynek Mariacki w Węgrowie zapełnił się stoiskami instytucji i organizacji promujących własną działalność. Wśród nich przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Węgrowie, Miasta Węgrów, Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem”, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Komendy Powiatowej Policji, KRUS, Nadleśnictw w Sielcach i Łochowie, Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych oraz Kół Gospodyń Wiejskich, Komendą Powiatową Policji w Węgrowie i Placówką Terenowa KRUS w Węgrowie a także Eurostruś Borzychy.
Na Rynku było też wiele stoisk kulinarnych i z atrakcjami dla dzieci. A na scenie? Występy młodych artystów ze szkół średnich powiatu węgrowskiego, następnie koncert Zespołu „Tacy Sami” prezentującego repertuar grupy „Lady Pank” oraz występ gwiazdy wieczoru – Zespołu „Czerwone Gitary”.
Był to wyjątkowy piknik pełna atrakcji, oby więcej takich spotkań.